KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15123063
nr 1512 3063
Edit Gustafson
(1886-1968), Sverige
Oljemålning, Hasseludden. Monogramsignerad. Olja på pannå, 31x38 cm, yttermått inklusive ram: 39x47 cm
Edit Gustafson, svensk målare född 1886 i Uppsala, död 1968.
Utrop:
500 kr
måndag 19 december 2022
kl 20:36:46
Edit Gustafson
Läs mer om Edit Gustafson